Wielofunkcyjny pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka jest szczególnie trudnym zadaniem tym bardziej, że dziecko szybko rośnie. Wiąże się to ze zmianą mebli. Należy również pamiętać, że inne będą gusta kilkulatka a inne kilkunastolatka.

Ponadto w przypadku małych dzieci trzeba odpowiednio dobrać meble tak, aby zapewniały prawidłowy poziom bezpieczeństwa. Obecnie w sklepach dostępne są wielofunkcyjne meble, które idealnie nadają się do pokoju dziecięcego.

Przezorni rodzice mogą np. kupić łóżko, które będzie odpowiednie zarówno dla małego, jak i większego dziecka. Dostępne są również specjalne łóżeczka, które przekształcają się w miejsce do zabaw czy nauki. Możliwości są niemal nieograniczone.

Jeśli jednak chcemy bazować na tradycyjnych meblach, to powinniśmy wydzielić dziecku miejsce do zabawy i nauki. Jednocześnie zadbajmy o to, żeby zabawki nie były rozrzucone w miejscu, w którym maluch ma się uczyć. Warto przegrodzić również te dwie strefy np. korkową tablicą. Dzięki temu, że jeden mebel pełni kilka funkcji można zaoszczędzić wiele miejsca.

Pamiętajmy również o tym, żeby meble były bezpieczne dla dzieci. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, dlatego warto zadbać o to, żeby końce mebli były łagodnie zaokrąglone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *