Urządzanie pokoju dla dziecka jest szczególnie trudnym zadaniem tym bardziej, że dziecko szybko rośnie. Wiąże się to ze zmianą mebli. Należy również pamiętać, że inne będą gusta kilkulatka a inne kilkunastolatka.

Ponadto w przypadku małych dzieci trzeba odpowiednio dobrać meble tak, aby zapewniały prawidłowy poziom bezpieczeństwa. Obecnie w sklepach dostępne są wielofunkcyjne meble, które idealnie nadają się do pokoju dziecięcego.

Przezorni rodzice mogą np. kupić łóżko, które będzie odpowiednie zarówno dla małego, jak i większego dziecka. Dostępne są również specjalne łóżeczka, które przekształcają się w miejsce do zabaw czy nauki. Możliwości są niemal nieograniczone.

Jeśli jednak chcemy bazować na tradycyjnych meblach, to powinniśmy wydzielić dziecku miejsce do zabawy i nauki. Jednocześnie zadbajmy o to, żeby zabawki nie były rozrzucone w miejscu, w którym maluch ma się uczyć. Warto przegrodzić również te dwie strefy np. korkową tablicą. Dzięki temu, że jeden mebel pełni kilka funkcji można zaoszczędzić wiele miejsca.

Pamiętajmy również o tym, żeby meble były bezpieczne dla dzieci. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, dlatego warto zadbać o to, żeby końce mebli były łagodnie zaokrąglone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *