content top

Salon połączony z biurem

Salon połączony z biurem

Coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe w mieszkaniu. Niektórzy decydują się na założenie firmy, której siedziba znajduje się w domu. W większości przypadków takie rozwiązanie jest wskazane pod warunkiem, że mieszkanie jest odpowiednio duże.

Trudności pojawiają się w przypadku kawalerki bądź małego, dwupokojowego mieszkania. Czy to oznacza, że trzeba zrezygnować z posiadania biura w domu? Niekoniecznie, jednak urządzenie pomieszczenia jest wtedy znacznie trudniejsze.

Czytaj dalej

Salon połączony z kuchnią

Salon połączony z kuchnią

Otwarta kuchnia to bardzo modne, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie. Dominuje w szczególności w kawalerkach, jednak posiadacze większych mieszkań również decydują się na taką opcję. Zalet jest wiele, bowiem podczas przyrządzania posiłków można np. pilnować dzieci, które bawią się w salonie.

Jeśli takie rozwiązanie jest koniecznością, należy zastanowić się nad odpowiednią aranżacją. Całość powinna być dopasowana do siebie nie tylko pod kątem kolorystycznym, ale także stylu. Ponadto trzeba wybrać funkcjonalne meble,

Czytaj dalej

Czy można urządzić sypialnię w salonie?

Czy można urządzić sypialnię w salonie?

Posiadacze niewielkich mieszkań często chcą zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Z tego powodu jeden pokój pełni zazwyczaj kilka funkcji. Możliwości jest wiele, np. połączenie kuchni z salonem. Praktyczne rozwiązanie polega także na połączeniu sypialni z salonem. W jaki sposób można tego dokonać?

Przede wszystkim należy pamiętać o przeznaczeniu poszczególnych pomieszczeń. Salon jest głównie miejscem wypoczynkowym, w którym przyjmujemy gości bądź chcemy się zrelaksować.

Czytaj dalej

Jak urządzić wielofunkcyjny salon?

Jak urządzić wielofunkcyjny salon?

Salon zazwyczaj pełni funkcję miejsca, w którym chcemy się zrelaksować. Do tego pomieszczenia zapraszamy gości i jemy wspólne posiłki. Tymczasem salon może pełnić znacznie więcej funkcji. W jaki sposób tego dokonać?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy wszystkie meble i urządzenia, które znajdują się w tym pomieszczeniu są nam przydatne. W wielu przypadkach okazuje się, że części przedmiotów nie potrzebujemy.

Usuwając je z salonu możemy zagospodarować otrzymaną przestrzeń. Salon to idealne miejsce, żeby urządzić w nim kącik jadalniany. Jest to praktyczne zwłaszcza wtedy

Czytaj dalej
content top