Salon połączony z kuchnią

Otwarta kuchnia to bardzo modne, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie. Dominuje w szczególności w kawalerkach, jednak posiadacze większych mieszkań również decydują się na taką opcję. Zalet jest wiele, bowiem podczas przyrządzania posiłków można np. pilnować dzieci, które bawią się w salonie.

Jeśli takie rozwiązanie jest koniecznością, należy zastanowić się nad odpowiednią aranżacją. Całość powinna być dopasowana do siebie nie tylko pod kątem kolorystycznym, ale także stylu. Ponadto trzeba wybrać funkcjonalne meble, które nie zajmują dużo miejsca. Tylko w taki sposób można w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń.

Niemal obowiązkowym elementem każdej kuchni jest stół wraz z krzesłami. Nie powinien być on duży, ale jednocześnie musi pomieścić wszystkich członków rodziny wraz z gośćmi.

Najlepiej, żeby krzesła były wsuwane pod stół, dzięki czemu można będzie swobodnie przemieszczać się po pomieszczeniu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup szafki na kółkach. Dzięki temu można zmieniać jej położenie w zależności od potrzeb. W takiej szafce warto przechowywać np. sztućce. Podczas nakrywania do stołu wystarczy przesunąć szafkę w odpowiednie miejsce.

Warto zadbać również o oświetlenie w salonie. Najlepiej, żeby lampa sufitowa znajdowała się bezpośrednio nad stołem. W ten sposób można stworzyć odpowiedni klimat podczas spożywania posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *