Salon połączony z biurem

Coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe w mieszkaniu. Niektórzy decydują się na założenie firmy, której siedziba znajduje się w domu. W większości przypadków takie rozwiązanie jest wskazane pod warunkiem, że mieszkanie jest odpowiednio duże.

Trudności pojawiają się w przypadku kawalerki bądź małego, dwupokojowego mieszkania. Czy to oznacza, że trzeba zrezygnować z posiadania biura w domu? Niekoniecznie, jednak urządzenie pomieszczenia jest wtedy znacznie trudniejsze.

Przede wszystkim należy zastanowić się, gdzie takie biuro miałoby się znajdować. Miejsce powinno być na tyle ciche, by możliwe było pełne skoncentrowanie się na obowiązkach. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie salonu z biurem.

Wówczas część pokoju można wygospodarować na część wypoczynkową, a pozostałą na miejsce do pracy. Koniecznie należy wybrać biurko, najlepiej z nadstawką. Tam można umieścić wszelkie segregatory i teczki, w których przechowywane będą ważne dokumenty.

Chcąc zwiększyć koncentrację, biurko warto ustawić po przeciwnej stronie od telewizora czy innego sprzętu RTV. Ponadto biurko wraz z krzesłem powinno być tak ustawione, aby możliwe było swobodne korzystanie z niego.

W części wypoczynkowej powinna znajdować się rozkładana sofa. W ten sposób można zaoszczędzić znaczną część miejsca. Warto zdecydować się także na rozkładaną ławę, która będzie dostosowana do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *