Pomysł na wielofunkcyjny pokój

Pomysły na wielofunkcyjny pokój

Aranżacja wnętrz nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza gdy dotyczy niewielkiej przestrzeni. Wówczas pojawiają się problemy, w jaki sposób urządzić pokój, aby pełnił jednocześnie wiele funkcji.

Na rynku pierwotnym i wtórnym dostępnych jest wiele kawalerek i małych, dwupokojowych mieszkań. W salonach meblowych można znaleźć coraz więcej zestawów mebli wielofunkcyjnych, które idealnie dostosowane są do takich mieszkań.

Inspiracje na urządzenie niewielkiego mieszkania można czerpać ze specjalistycznych czasopism i katalogów. Warto skorzystać również z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. Tego rodzaju aranżacje wnętrz stanowią nie lada wyzwanie. Warto unikać nadmiernej ilości dodatków, które sprawią, że będzie mniej miejsca do zagospodarowania.

Optyczne powiększenie przestrzeni można także uzyskać dzięki odpowiednio dobranym kolorom, a także lustrom. Z tego powodu warto zapoznać się z oddziaływaniem poszczególnych barw. Wielu ekspertów zaleca jasne kolory. Ciemne barwy mogą działać przytłaczająco, co jest szczególnie niekorzystne w przypadku niewielkich mieszkań.

Jednakże najtrudniejszym zadaniem jest właściwy dobór mebli. Jeżeli pokój ma pełnić kilka funkcji należy wybierać takie zestawy, które są w pełni funkcjonalne, a jednocześnie zajmują mało miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *