content top

Całe mieszkanie w jednym pokoju

Całe mieszkanie w jednym pokoju

W ofercie deweloperów znajdują się mieszkania, których metraż wynosi zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych. Na tak niewielką przestrzeń bardzo trudno dopasować odpowiednie umeblowanie. Niekiedy koniecznością jest zamówienie mebli na wymiar.

Ponadto powstaje problem, jak w takim mieszkaniu zagospodarować dostępną przestrzeń. Jeśli mieszkanie jest stosunkowo wysokie, można zdecydować się na antresolę. Wówczas możemy na niej urządzić np. sypialnię czy jadalnię.

Czytaj dalej

Jak urządzić kawalerkę?

Jak urządzić kawalerkę?

Wystrój kawalerki to szczególnie trudne zadanie. W jednym pokoju muszą znajdować się meble i urządzenia, które zapewnią optymalny komfort życia. Bardzo często kawalerki połączone są z kuchnią. Pomieszczenie przeznaczone na kuchnię jest zazwyczaj niewielkie, dlatego najlepiej wybrać mały blat kuchenny, na którym przygotowywać będziemy posiłki.

Z kolei stół wraz z krzesłami może znajdować się w głównym pokoju. Przydatna będzie rozkładana sofa. Przy niej ustawić można mały stolik kawowy. Warto zrezygnować z foteli, które najczęściej zajmują zbyt wiele miejsca.

Czytaj dalej
content top