Jak urządzić wielofunkcyjny salon?

Salon zazwyczaj pełni funkcję miejsca, w którym chcemy się zrelaksować. Do tego pomieszczenia zapraszamy gości i jemy wspólne posiłki. Tymczasem salon może pełnić znacznie więcej funkcji. W jaki sposób tego dokonać?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy wszystkie meble i urządzenia, które znajdują się w tym pomieszczeniu są nam przydatne. W wielu przypadkach okazuje się, że części przedmiotów nie potrzebujemy.

Usuwając je z salonu możemy zagospodarować otrzymaną przestrzeń. Salon to idealne miejsce, żeby urządzić w nim kącik jadalniany. Jest to praktyczne zwłaszcza wtedy, gdy pokój połączony jest z kuchnią. Wystarczy zakupić odpowiedniej wielkości stół i ustawić wokół niego krzesła.

W salonie może znajdować się także nasza sypialnia. Wówczas warto zaopatrzyć się w rozkładane łóżko, które jednocześnie będzie pełnić funkcję wypoczynkową. Jeśli salon jest wystarczająco duży, można zdecydować się na połączenie kilku pomieszczeń, np. jadalni z sypialnią.

W takiej sytuacji można zrezygnować z przedpokoju. Otwierając drzwi wejściowe od razu wkracza się do głównego pokoju, w którym znajdują się wszystkie niezbędne sprzęty i meble.

Taki salon można optycznie powiększyć za pomocą kolorów oraz dodatków. Należy jednak unikać efektu zagracenia, który pojawia się, gdy w pomieszczeniu znajduje się zbyt wiele dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *