Wystrój kawalerki to szczególnie trudne zadanie. W jednym pokoju muszą znajdować się meble i urządzenia, które zapewnią optymalny komfort życia. Bardzo często kawalerki połączone są z kuchnią. Pomieszczenie przeznaczone na kuchnię jest zazwyczaj niewielkie, dlatego najlepiej wybrać mały blat kuchenny, na którym przygotowywać będziemy posiłki.

Z kolei stół wraz z krzesłami może znajdować się w głównym pokoju. Przydatna będzie rozkładana sofa. Przy niej ustawić można mały stolik kawowy. Warto zrezygnować z foteli, które najczęściej zajmują zbyt wiele miejsca.

Zamiast nich można zdecydować się na pufy, które w razie konieczności można łatwo schować. Ponadto pufy są coraz bardziej wygodne i funkcjonalne, a do tego projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami.

Jeżeli jest taka możliwość, można zdecydować się na szafę wnękową. Jest to doskonały przykład tego, jak można optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Praktycznym rozwiązaniem jest także szafa z drzwiami przesuwnymi.

Tradycyjne szafy często są porównywalnych rozmiarów, jednak wymagają więcej miejsca, które niezbędne jest w przypadku otwierania drzwiczek. Można wydzielić również niewielką część, w której ustawimy biurko. Na nim można umieścić np. komputer stacjonarny bądź sprzęt RTV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *