Dodatki w pokoju wielofunkcyjnym

Pokoje wielofunkcyjne są szczególnie przydatne w niewielkich mieszkaniach. Odpowiednia aranżacja umożliwia zagospodarowanie niemal każdego metra kwadratowego. Niewielkim wysiłkiem można uzyskać połączenie np. salonu i sypialni. Warto jednak zadbać także o dodatki, które nadają indywidualny charakter każdego pomieszczenia. Jakie dodatki będą odpowiednie w pokoju wielofunkcyjnym?

Ze względu na to, że taki pokój jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów, należy unikać nadmiernej ilości dodatków. Wszelkie akcesoria mają korzystnie wpłynąć na wygląd pomieszczenia, jednak jeśli przesadzimy z ich ilością możemy uzyskać odwrotny efekt. Nadmiar dodatków spowoduje, że pokój będzie wyglądać nawet kiczowato lub przytłaczająco. Warto zatem wybierać dodatki dobre jakościowo.

Ponadto zadbajmy o to, żeby styl dodatków współgrał ze stylem całego pokoju. W niektórych przypadkach warto poeksperymentować jednak z kolorem. Jeśli np. zdecydowaliśmy się na pomalowanie ścian na tradycyjny, biały kolor, to dodatki mogą być bardziej wyraziste. Unikajmy jednak zbytniego mieszania kolorów.

Wszelkie akcesoria w pokoju wielofunkcyjnym powinny być praktyczne lub o określonych walorach estetycznych. Z pewnością przydatne będą zegary ścienne czy różnego rodzaju obrazy bądź fototapety. Można również zdecydować się na posiadanie osobnej półki, na której będziemy umieszczać zdjęcia oprawione w ramkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *