Czy można urządzić sypialnię w salonie?

Posiadacze niewielkich mieszkań często chcą zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Z tego powodu jeden pokój pełni zazwyczaj kilka funkcji. Możliwości jest wiele, np. połączenie kuchni z salonem. Praktyczne rozwiązanie polega także na połączeniu sypialni z salonem. W jaki sposób można tego dokonać?

Przede wszystkim należy pamiętać o przeznaczeniu poszczególnych pomieszczeń. Salon jest głównie miejscem wypoczynkowym, w którym przyjmujemy gości bądź chcemy się zrelaksować.

W pomieszczeniu tym najczęściej znajduje się telewizor czy sprzęt RTV. Nieodzowny jest również komplet wypoczynkowy. Z kolei w sypialni pragniemy wyciszyć się oraz odpocząć po dniu wypełnionym obowiązkami.

Wydaje się zatem, że tych dwóch przeciwstawnych opcji nie można połączyć. Tymczasem właściwy dobór mebli sprawi, że można cieszyć się zarówno strefą salonową, jak i sypialnianą.
W miarę możliwości należy oddzielić część dzienną od nocnej. Taki podział może być dokonany np. za pomocą foteli. Jednakże musimy pamiętać o zachowaniu funkcjonalności pomieszczenia.

Przeciskanie się między ciasno ustawionymi meblami nie należy do przyjemności, ani nie jest komfortowe. Strefę sypialnianą można także oddzielić od reszty za pomocą parawanu. W ten sposób łatwo zasygnalizujemy, jakie jest przeznaczenie tego pomieszczenia.

Salon połączony z kuchnią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *