Całe mieszkanie w jednym pokoju

W ofercie deweloperów znajdują się mieszkania, których metraż wynosi zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych. Na tak niewielką przestrzeń bardzo trudno dopasować odpowiednie umeblowanie. Niekiedy koniecznością jest zamówienie mebli na wymiar.

Ponadto powstaje problem, jak w takim mieszkaniu zagospodarować dostępną przestrzeń. Jeśli mieszkanie jest stosunkowo wysokie, można zdecydować się na antresolę. Wówczas możemy na niej urządzić np. sypialnię czy jadalnię.

Bardzo istotny jest wybór odpowiednich mebli. Najlepiej zdecydować się na takie, które mogą pełnić kilka funkcji. Warto wybrać wersalkę, która może posłużyć zarówno jako miejsce do spania, jak i pełnić funkcje wypoczynkowe po jej złożeniu.

Ponadto jeśli w pomieszczeniu znajduje się wnęka, można wykorzystać ją we właściwy sposób. Wystarczy zdecydować się na szafę wnękową. Zazwyczaj cechują się dość znaczną głębokością, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mieli wyznaczoną półkę.

Z kolei w kuchni z pewnością sprawdzą się szafki na kółkach. W ten sposób w każdej chwili będzie można zmienić ich położenie. Urządzenie niewielkiego mieszkania jest niebywałą sztuką, jednak można uzyskać bardzo praktyczny i unikalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *